Jak zabezpieczyć swój komputer?

Jedną z podstawowych rzeczy, o które powinien zadbać każdy użytkownik komputera oraz internetu jest bezpieczeństwo użytkowania. Dlaczego jest to takie ważne? Dawniej, kiedy nie były popularne stałe łącza internetowe, a internet był połączony przez telefon dbaliśmy o to, aby żadne nie chciane oprogramowanie nie trafiło na nasz komputer. Takie aplikacje potrafiły zwiększyć nasze koszty za telefon.

W epoce Neostrady i innych, pierwszych stałych łącz internetowych nie było to jednak takie ważne. Dziś kiedy wiele rzeczy załatwiamy przez internet, takie jak np. przelewy internetowe, bezpieczeństwo w sieci jest ważne jak nigdy wcześniej. Ale jak o to skutecznie zadbać?

Po pierwsze: program antywirusowy.

W dzisiejszych czasach mamy szeroki wybór programów antywirusowych. Który najlepiej wybrać? Warto zrobić przegląd pod kątem ocen, recenzji na fachowych portalach oraz dopasować do swojej konfiguracji w komputerze. Zainstalowana na nim aplikacja będzie nas później chroniła przed wirusami komputerowymi takimi jak: trojany, rootkity, spyware’y, malware’y czy keyloggery.

Po drugie: zabezpiecz swoją sieć

Masz swoje własne Wi-Fi? Zabezpiecz je hasłem – najlepiej takim na które ciężko wpaść. Pomoże to przeciwdziałać atakom hakerów. Najbardziej narażeni na takie ataki są mieszkańcy dużych miast. Jeśli samemu nie potrafisz ustawić hasła, zgłoś się np. do nas.

Po trzecie: używaj trudnych haseł

Jest to ważne nie tylko w przypadku własnej sieci Wi-Fi. Nasze hasła do strony internetowej, konta bankowego czy mediów społecznościowych powinny być jak najtrudniejsze do złamania. Nie korzystamy więc z samych liczb w ciągu np. 123456 albo 1111, nie wybieramy swoich imion, ani imion bliskich. Dobre hasło powinno składać się z kombinacji cyfr, znaków specjalnych oraz liter (małych oraz wielkich).

W razie problemów, zawirusowania komputera bądź pomocy w ustawieniu hasła, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.