Naprawa głośnika w laptopie

Jest piękny, wiosenny dzień. Wróciłeś z pracy, zjadłeś obiad i włączyłeś sobie laptopa, aby posłuchać sobie swojej ulubionej muzyki. Włączasz np. Spotify i… nic nie słyszysz. Patrzysz na to, czy nie wyciszyłeś dźwięku w Windowsie, ale nie – jest ustawiony na 50%. Prawdopodobnie głośnik w Twoim laptopie uległ popsuciu. Co teraz?

Jak sprawdzić czy głośnik w Twoim laptopie się popsuł?

Aby sprawdzić to, czy to na pewno popsuty głośnik, warto sprawdzić kilka rzeczy. Wpierw sprawdź czy sterownik dźwięku nie jest uszkodzony. Jak to zrobić? Odinstaluj ten, który jest już zainstalowany na Twoim laptopie, a następnie zainstaluj najnowszą wersję. Dobrze, aby ten sterownik pochodził ze strony producenta. Ta akcja nie jest trudna do wykonania i każdy może sobie z tym poradzić.

Drugą kwestią, którą warto sprawdzić jest poprawność ustawień w menedżerze audio. Znajduje się on w panelu sterowania.

Jeśli powyższe wskazówki nie pomogą, będzie trzeba podejść do zaistniałej sytuacji od innej strony. Zacznij od sprawdzenia sprzętowego kodeka audio. Może być on uszkodzony i dlatego nie słychać dźwięku w Twoim laptopie. Ten kodek znajduje się na płycie głównej, dlatego lepiej, aby tą kwestią zajęli się fachowcy ze specjalistycznymi narzędziami. Nie zalecamy również samodzielnej naprawy jeśli popsuł się wzmacniacz audio.

Jeśli macie problem z dźwiękiem to serdecznie zapraszamy do naszego serwisu komputerowego. Pomożemy w tej oraz innej sprawie. Skutecznie naprawimy Twój sprzęt, a Ty znów będziesz mógł się nim w pełni cieszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.