Zalania to jeden z częstszych przypadków, które pojawiają się w naszym serwisie. Nawet niepozorny deszcz padający na nasz telefon może wywołać wiele szkód, nie wspominając już o zalaniu laptopa.


Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:


Odłączanie kabla zasilania - łódzki serwis komputerowy#1. Odłącz dopływ zasilania

Jest to pierwsza i najważniejsza rzecz, jaką musisz wykonać od razu po zalaniu swojego sprzętu. Jeśli tego nie zrobisz może dojść do spięć a w ostateczności do trwałego uszkodzenia sprzętu oraz sieci.


#2. Nie uruchamiaj zalanego sprzętu.

Istotne są pierwsze kroki, które poczynimy z naszym zalanym sprzętem. Należy przede wszystkim nie uruchamiać takiego sprzętu po zalaniu. Najpierw należny zadbać o to, aby był suchy i znajdował się w odpowiedniej temperaturze. Przede wszystkim koniecznie trzeba pozbyć się wody, która nie zdarzyła bądź nie wleciała pod obudowę.Do tego celu użyj najlepiej ręczników papierowych.


Zalanie laptopa - Łódzki serwis komputerowy

#3. Oddaj komputer profesjonalistom.

Wszystko, co mogłeś zrobić w warunkach domowych już za tobą. Jeżeli ryż nie jest w stanie Ci pomóc z zalanym sprzętem, należy skontaktować się z serwisem komputerowym. Naprawa urządzeń po zalaniu nie jest rzeczą prostą. Składa się na nią często wiele elementów. Przede wszystkim jest to:

  1. Diagnostyka
  2. Rozkręcenie i wysuszenie wnętrza obudowy
  3. Zabezpieczenie komponentów
  4. Umycie płyty głównej w myjce ultradźwiękowej
  5. Wysuszenie komponentów oraz taśm sygnałowych
  6. Ewentualna podmiana elementów płyty głównej bądź komponentów
  7. Ponowne złożenie komputera

Zalanie to poważna sprawa i nie każdy serwis komputerowy podejmuje się takich napraw. My jesteśmy drużyną, która nie boi się wyzwań, dlatego wybierz nas i zaufaj naszemu profesjonalizmowi. Naprawimy Twoje urządzenie po zalaniu, a Ty będziesz mógł się znów cieszyć swoim sprzętem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.